Disney Channel přichází s novým programovým blokem vzešlým z Playhouse Disney pro předškolní děti s názvem “Disney Junior”. Programový blok bude mít na Disney Channel premiéru 1.června 2011 a bude cílit na děti ve věku od 2 do 7 let.

Disney Junior převezme některé seriály z Playhouse Disney, ale přichází i s vlastními, novými formáty:

  • Jake a piráti ze Země Nezemě
  • Středo Džungle 2
  • Mickeyho Klubík
  • Koumáci
  • Malí Einsteni
  • Super Agent Oso
  • a další

Bylo také oznámeno, že bude Disney Junior vysílat pro Vaše děti také některé z množství Disneyho filmů.

V České republice, Polsku, Slovensku, Maďarsku, Bulharsku a Rumunsku Disney Junior nahradí dosavadní kanál Playhouse Disney a na Disney Channel programový blok se stejným názvem, Playhouse Disney. Premiéru v těchto státech má Disney Junior 1.června 2011.

Anne Sweeney, prezidentka Disney Media Networks a  Disney / ABC Television Group řekla:
Zahájení vysílání Disney Junior ve Střední a Východní Evropě je dalším krokem v naší strategii, která byla zahájena před 10 lety s premiérou naší první specializovaného kanálu pro děti ve Velké Británii. Rozhodnutí o změně v tomto regionu rozhodně není bráno na lehkou váhu a pro Vaše děti připravujeme opravdu kvalitní zábavu. Playhouse Disney začal ve Střední a části Východní Evropě vysílat v roce 2009 (a v tuto chvíli vysílá ve 109 zemích po celém světě) v polštině, rumunštině a angličtině, ale samozřejmě chystáme i další jazykové stopy. Playhouse Disney byl zaměřený na menší skupinu diváků, a to neumožňovalo rozvoj naší strategie. Proto jsme vytvořili Disney Junior, aby jsme se mohli posunout dále.


Spuštění Disney Junior ČR, PL, HU a RO v červnu 2011 bude podpořeno mnohostrannou marketingovou kampaní.
Televizní, tištěná, Video On Demand a online reklamní kampaň, která se bude zaměřovat na rodiče a děti podpoří rozjezd Disney Junior.

 

Carolina Lightcap, prezidentka Disney Channels Worldwide, řekla:
Po celém světě
se rozrůstá naše rodina tématických kanálů - pro dívky, kluky, rodinu, děti. Naše dětské kanály jsou v srdcích vašich dětí. Dávají jim radost, kterou naleznou v našich postavách a příbězích. Pro vás, pro rodiče, přispívají naše kanály k rozvoji vašich dětí, ať už v učení, nebo ve sportování a zábavě. Díky novému Disney Junioru máme ještě větší radost s radosti právě vašich dětí. Nabídneme jim ještě více zábavy, ponaučení, dobrodružství a mnohem více - a to globálně a po celý den!

Maciej Bral, Viceprezident Disney Channel pro střední a východní Evropu a rozvojové trhy dodal:
S Disney Junior chceme i nadále rozvíjet naše hluboké porozumění dětem a vytvářet důvěryhodný cíl pro rodiče tím, že budeme vysílat příběhy s klasickými Disneyovskými postavičkami, ale také jim představíme nové originální postavičky, o kterých doufáme, že se v budoucnu stanou klasickými.


 


Beth Gardinerová, viceprezidentka pro původní tvorbu a rozvoj Disney Junior EMEA řekla: „Disney Junior v sobě bude kombinovat dědictví The Walt Disney Company spočívající v klasickém vyprávění spolu s roztomilými postavičkami, hudbou a učením hrou, které dodají dokonalý prožitek ze společného sledování televize celé rodině.Naslouchali jsme myšlenkám a připomínkám rodičů a stvořili naše pořady tak, abychom si byli jisti, že uspokojujeme jejich potřeby. Udržíme to nejlepší z Playhouse Disney a zároveň představíme nové pořady, které se budou obracet na naše stávající věrné publikum, a zároveň budeme vyrábět pořady, které přitáhnou trochu starší šesti a sedmileté děti, které ale nejsou ještě dost staré na ostatní Disney pořady.